Free cookie consent management tool by TermsFeed

Kamnové vložky jsou konstruovány tak, aby teplota spalin, které z nich odcházejí, byla co nejvyšší. Není tedy možné kamnovou vložku připojit přímo na komín. Jednak by to bylo neefektivní, většina tepla by takzvaně utíkala pryč komínem, ale především vysoké teploty spalin by mohly poškodit komín. Pokud tedy kamnovou vložku nepřipojíme přímo na komín, musíme se rozhodnout, co se spalinami. Jednou z možností je odvod do teplovzdušného výměníku. Pokud chceme co nejvyšší výkon co nejrychleji, je možné použít výměník litinový bez šamotové výstelky. Další možností je, že spaliny odvedeme do tahového systému, ten dokáže ochladit spaliny a využít energii ze spalovaného dřeva. Šamotový, nebo žárobetonový tah nepředává teplo tak rychle jako ocelové povrchy a proto má nižší okamžitý výkon, ale o to větší tepelnou setrvačnost (lépe se naakumuluje). Kamnové vložky jsou schopné vytopit celé novostavby a dobře se hodí i do nízkoenergetických domů. Většina kamnových vložek mívá malé prosklení, ale na tom není nic špatného. Přes sklo odchází značná část energie, takže čím menší sklo, tím více energie nám zůstává do akumulace.

Mezi přední výrobce kamnových vložek patří firma Brunner, která nabízí vložky s rovným prosklením orientované jak na šířku, tak na výšku, prosklení z obou stran, či decentními zadními přikládacími dvířky z technické místnosti.

Úplnou specialitou kamnových vložek je vložka BRUNNER DF 33. Jedná se o otočnou kamnovou vložku ve tvaru krychle, která je z litiny a nabízí velký prostor k vytvoření kreativní moderní stavby.

Kontaktujte nás

Ozveme se Vám